Aktualności

XII finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego

12 maja 2015 roku odbył się XII finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego.Jak każdego roku nasz konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 31 szkół-16 szkół podstawowych  i 15 gimnazjów. Przesłuchaliśmy blisko 80 finalistów, a poziom i pomysłowośc recytacji po raz kolejny pozytywnie  nas zaskoczył.Uroczysty finał ,już po raz dziewiąty,odbył się w Muzeum Powstania warszawskiego. Tam swoimi niezwykłymi recytacjami popisywali się laureaci.przyznano po trzy nagrody i trzy wyróżnienia w dwóch kategoriach-szkoły podstawowe i gimnazja.Jak zawsze niezwykłym wyróżnieniem dla nas jest obecność gości:uczestników Powstania Warszawskiego,śródmiejskich władz,dyrektorów szkół,nauczycieli, rodziców, dziadków a przede wszystkim naszych młodych recytatorów, którzy zmierzyli się z niełatwą poezją naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Liczymy na Was w kolejnych latach nasi młodzi i trochę starsi przyjaciele!

Poprawiono: piątek, 29, maja 2015 13:13

MŁODZI INNOWATORZY 2015

innowatorZnane są już wyniki VIII edycji Konkursu "Młody Innowator 2015". Spotkanie z laureatami Konkursu oraz ich opiekunami, odbędzie się w piątek, 19 czerwca br. w Warszawskim Domu Technika NOT

Obradujące 18 maja br. Jury VIII edycji Konkursu "Młody Innowator", tytuły laureatów za rok szkolny 2014/2015 przyznało:

WYRÓŻNIENIE

Kamil CARDARELLA, Szymon MAMIŃSKI, Janusz LISOWSKI i Kacper SZCZĘSNY - uczniowie I klasy Gimnazjum Nr 37 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa K. Baczyńskiego w Warszawie

Praca „E – DOM”, przygotowana wykonany pod kierunkiem mgr inż. Ewy Błędowskiej-Kempińskiej

więcej...

Poprawiono: czwartek, 28, maja 2015 12:00

Wybór jest we wszystkim„Wybór jest we wszystkim!” – inspirująca wizyta w Gimnazjum nr 37

Dn. 25.05.2015 w Gimnazjum nr 37, z inicjatywy P. Anety Kornet* odbyło się niezwykle interesujące spotkanie ponad 60.  uczniów naszej Szkoły z inicjatorami i propagatorami projektu CLASS FOR BEST EDUCATION - Panią Zuzanną Lewandowską – Wiceprezes  The Kings Foundation, Panią Izabelą Bany - podopieczną  Fundacji oraz Panią Joanną Wrzesińską – przedstawicielką Educational Testing Centre, sprawującą opiekę nad instytucjami akademickimi i studentami chcącymi wzbogacić swoje portfolio o wyniki prestiżowego egzaminu TOEFL®.

 wjw-11  wjw-14  wjw-4

Poprawiono: środa, 27, maja 2015 10:37

Czytaj więcej: Wybór jest we wszystkim„Wybór jest we wszystkim!” – inspirująca wizyta w Gimnazjum nr 37

Pora na przygodę! - II B

Pora na przygodę!

   We wtorek 19 maja 2015 roku wybraliśmy się prawie całą klasą na czterodniową wycieczkę do Węgierskiej Górki.

   Nasza przygoda rozpoczęła się o godz. 6.00 przed naszą szkołą, skąd po kilku godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do Żywca. Przeżyliśmy tam niezwykłą podróż w czasie i poznaliśmy sekrety powstawania piwa.

   Stamtąd udaliśmy się do Węgierskiej Górki, gdzie czekały na nas pokoje i obiadokolacja. Później mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zapoznanie się z terenem oraz objadanie się smakołykami.

Poprawiono: wtorek, 26, maja 2015 13:10

Czytaj więcej: Pora na przygodę! - II B

Konkurs plastyczny

Mamy laureata i wyróżnienie w konkursie plastycznym na plakat promujący sylwetkę Marii Cure Skłodowskiej:-) Konkurs ogłoszony był przez Gimnazjum nr 38 w Warszawie.

Pierwsze miejsce w Śródmiejskich gimnazjów zdobył Bartek Orłowski! a wyróżnienie Kasia Caldarella :-)

gratulujemy!!! mamy w szkole mistrzów! Ogromne talenty!

kp-2  kp-7  kp-8  kp-3  

 

Poprawiono: piątek, 15, maja 2015 13:39

Lekcja plenerowa

24 kwietnia 2015r. klasa IIIB wraz z panią Madejską wybrała się na lekcję plenerową. Tematem była Trudna sztuka wyboru. Odwiedziliśmy miejsca związane z kulturą żydowską; Umschlagplatz, kopiec Anielewicza, pomniki upamiętniające żydowskich działaczy patriotycznych i społecznych. Dyskutowaliśmy na temat tragedii narodu i trudnych wyborów, które stały się udziałem jego przedstawicieli. Lekcja była bardzo ciekawa i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

lp-3  lp-1  lp-8  lp-7

Poprawiono: poniedziałek, 11, maja 2015 11:48

Orlen Warsaw Maraton

Orlen Warsaw Maraton to największa impreza biegowa w Polsce , na której bez wątpienia nie może zabraknąć naszych niezłomnych wolontariuszy. w tym roku obsługiwaliśmy jeden z punktów odświeżania znajdujący się na trasie maratonu. Chociaż praca nie była łatwa, dostarczyła nam wielu emocji, a wdzięczność zawodników była najwspanialszą nagrodą! Do zobaczenia na trasie maratonu w przyszłym roku:)

owm-1  owm-6  owm-5  owm-3

Poprawiono: środa, 27, maja 2015 09:11

Żonkile

19 kwietnia 2014 roku wolontariusze z naszej szkoły brali udział w Akcji Edukacyjno Spółecznej-Żonkile, organizowanej przez POLIN-Muzeum Historii Żydów Polskich. Już po raz trzeci postanowiliśmy uczcić pamięć poległych podczas powstania w getcie warszawskim. Była to dla nas niezwykła lekcja historii.

Poprawiono: poniedziałek, 11, maja 2015 09:29

Piknik europejski

pe-12  pe-19  pe-27  pe-35

Poprawiono: piątek, 08, maja 2015 08:39

I Konkurs Ortograficzny Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją

W naszej szkole 14. kwietnia odbył się I Konkurs Ortograficzny Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją, na którym tłumnie stawili się uczniowie z klas pierwszych i drugich.

Szczególnie gratulujemy uczniom, którzy zajęli miejsca podiumowe:

Wśród klas pierwszych

I miejsce zajęła Aleksandra Piwowarczyk (186,5 pkt)

II miejsce zajęła Natalia Pacocha (171,5 pkt)

III miejsce zajęła Dominika Grzegrzółka (162 pkt)

Poprawiono: czwartek, 07, maja 2015 15:57

Czytaj więcej: I Konkurs Ortograficzny Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją

Strona 1 z 12

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Free business joomla templates