Halloween 2014

Naprzód wy z lekkimi duchy,
Coście śród tego padołu
Ciemnoty i zawieruchy,
Nędzy, płaczu i mozołu
Zabłysnęli i spłonęli

Adam Mickiewicz "Dziady"

halloween2014-101  halloween2014-103  halloween2014-107  halloween2014-117

Poprawiono: piątek, 31, października 2014 20:14

Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

Po raz kolejny nasz szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją"szp-1

Poprawiono: piątek, 31, października 2014 14:02

Konkurs wiedzy o Kubie

Dnia 28.X.2014 w Gimnazjum nr 37 odbył się "Konkurs wiedzy o Kubie". Wzięli w nim udział uczniowie klas 2A, 2B, 3A i 1C, łącznie 24 osoby. A oto zwycięzcy:

I miejsce: Alan Banach, 2a
II miejsce: Bartosz Gołębiewski, 2b
III miejsce ex aequo: Weronika Bądziul, 2a; Katarzyna Biljenko, 2b; Zofia Panasiewicz, 2b; Cezary Kocik, 2b.

Wyróżnienia: Nicole Ślęzak, 1a; Julia Smolińska, 2b

Gratulacje dla Zwycięzców oraz wszystkich biorących udział w Konkursie.

31.X.2014 Zwycięzcom zostały wręczone nagrody rzeczowe. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. Dodatkową atrakcją jest to, że wręczenie nagród zbiegło się w czasie z obchodami Halloween.

kwok-5  kwok-9  kwok-12  kwok-2

Poprawiono: piątek, 31, października 2014 14:07

Szkoła z pomysłem

W dniu 27 października w Centrum Nauki Kopernik podczas uroczystości z udziałem członków Zespołu i Kapituły programu, zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego, Dyrektora Biura Edukacji Joanny Gospodarczyk, Dyrektora WCIES Arkadiusza Walczaka Gimnazjum nr 37zostało wyróżnione Honorowym Wyróżnieniem Prezydenta m.st.Warszawy. Jako jedyni otrzymaliśmy tytuł „Szkoły z Pomysłem na aktywność społeczną”.

szp-13  szp-15  szp-1  szp-14

Poprawiono: piątek, 31, października 2014 20:18

Szlakiem męczeństwa mieszkańców Woli

W sobotę, 25 października szliśmy "szlakiem męczeństwa mieszkańców Woli" .
Uczciliśmy pamięć pomordowanej przez Niemców cywilnej ludności Woli w sierpniu 1944r.

smmw-5  smmw-14  smmw-2  smmw-12

Poprawiono: wtorek, 28, października 2014 13:53

Wars i Sawa

Proszę o wypełnienie przez uczniów, ktorzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu programu Wars i Sawa oraz ich rodziców/opiekunów prawnych portfolio oraz o przesłanie go na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprawiono: poniedziałek, 27, października 2014 21:18

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w st. klasycznym

Nasza mistrzowska dwójka znów nie zawiodła. Po srebrze i złocie sprzed tygodnia dziś dołożyli złoto i brąz w stylu klasycznym. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w st. klasycznym. 59kg Mateusz Szmaus I msc., 100kg Wojciech Grabowski III msc.

08 listopada Mistrzostwa Polski, apetyty rosną.

Poprawiono: czwartek, 30, października 2014 12:05

Wielokulturowa Warszawa

17 października 2014r. wzięliśmy udział w grze miejskiej ,, Wielokulturowa Warszawa”.

Gra organizowana była w ramach ogólnopolskiego konkursu Ministra Spraw Zagranicznych  ,, Polska dla Wszystkich” jako finałowe wydarzenie. Celem gry było zdobycie przez uczestników wiedzy na temat historii Warszawy oraz zdobycie kompetencji wielokulturowych, w tym wiedzy na temat różnych grup narodowych i etnicznych mieszkających w Warszawie. Uczestnicy wcielili się w rolę dziennikarzy mających za zadanie opisanie w najbardziej interesujący sposób życia cudzoziemców w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali : Dawid Wirtek, Mateusz Poss, Emil Guliński, Konrad Krzyżanowski, Rafał Osowski, Kamil Kolasiński, Damian Męczyński i Mateusz Gzyra.

ww-10  ww-32  ww-51  ww-61

Poprawiono: niedziela, 26, października 2014 09:55

7 Światowy Dzień Godności

15.10.2014r.  uczestniczyliśmy w obchodach 7 Światowego Dnia Godności. Już od poniedziałku mogliśmy zapoznać się z 5 zasadami godności, którymi każdy z nas powinien kierować się w życiu codziennym. Dzisiaj te zasady towarzyszyły nam w warsztatach z wychowawcami gdzie aktywnie pracowaliśmy nad odpowiedzią na pytanie: Czym dla nas jest godność. Uwieńczeniem naszych prac w zespołach było spotkanie z Ambasadorem Godności, który opowiedział nam o swoich doświadczeniach z godnością. Nasza szkoła miała zaszczyt gościć znanego dziennikarza, prezentera telewizyjnego, producenta i trenera p. Tomasza Kammela. To spotkanie było dla nas dużym doświadczeniem oraz wspaniałą dawką wiedzy na temat moralności i godnej postawy człowieka w życiu codziennym.

dg-19  dg-12  dg-13  dg-17

Poprawiono: środa, 15, października 2014 18:36

Ślubowanie pierwszych klas

Dnia 14.10.2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas. Nasi nowi uczniowie ślubowali bycie wartościowym człowiekiem i dobrym Polakiem. Te znaczące słowa wypowiadali w Dniu Edukacji Narodowej, dlatego to właśnie pierwszoklasiści, w szczególny, uroczysty sposób składali życzenia nauczycielom i wychowawcom.

Imprezę uświetnił chór szkolny oraz występ klasy 1a, która przygotowała spektakl dotyczący życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego- naszego patrona.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty i uczniom pierwszych klas życzymy powodzenia i samych sukcesów- nie tylko tych związanych ze szkołą.

slub-23  slub-15  slub-19  slub-11

Poprawiono: wtorek, 14, października 2014 12:13