Finał III Międzygimnazjalnego Warszawskiego Konkursu Poezji Hiszpańskojęzycznej

25 marca podsumowaliśmy III edycję Międzygimnazjalnego Warszawskiego Konkursu Poezji Hiszpańskojęzycznej. Przybyło wielu zaproszonych gości, bo konkurs cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Wśród gości honorowych patron naszego przedsięwzięcia - zastępca Burmistrza pan Krzysztof Czubaszek, Inspektor Wydziału Oświaty pani Anna Wiszowata oraz zastępca Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego dr Urszula Ługowska. W pięknych dekoracjach, oddających ducha kultury hiszpańskiej, wystąpili laureaci:

I miejsce - Dominika Suchecka z Gimnazjum nr 42

II miejsce - Gevorg Khalafyan  z Gimnazjum 123

III miejsce - Mateusz Chudzik z Gimnazjum 37

I wyróżnienie - Julia Claver Pater z Gimnazjum 54

II wyróżnienie - Michał Sobieski z Gimnazjum 71

W części artystycznej obejrzeliśmy występ taneczny, inspirowany muzyką latynoską oraz niezwykły, zdumiewający pokaz magii. Dobry nastrój i radość obcowania z kulturą hiszpańskojęzyczną towarzyszył nam jeszcze długo po zakończeniu części oficjalnej.

mwkph-11  mwkph-26  mwkph-20  mwkph-34

Poprawiono: poniedziałek, 30, marca 2015 13:09

I Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy do udziału w

I Konkursie Ortograficznym dla Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych,

organizowanym w ramach III edycji programu "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją"

organizowanym przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Projektodawcy: Gimnazjum nr 37 w Warszawie, Gimnazjum nr 1 w Otwocku

Zapisy pod adresem:   zgloszenie.gimnazjum37.warszawa.pl

Poprawiono: wtorek, 24, marca 2015 19:38

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

"A serca- tak ich mało,

A usta- tyle ich.

My sami- tacy mali,

Krok jeszcze- przejdziem w mit."

K.K. Baczyński

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI

KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Już po raz dwunasty zapraszamy warszawskie szkoły do uczestnictwa w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji K.K. Baczyńskiego, krzewienie patriotyzmu lokalnego młodzieży warszawskiej, prezentacja umiejętności recytatorskich i aktorskich oraz rozwój świadomości kulturalnej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Kartę zgłoszenia uczestników etapu finałowego należy przesłać po przeprowadzeniu etapu szkolnego do 10 kwietnia 2015r.

O dokładnym terminie przesłuchań zostaną Państwo poinformowani.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia, które, wraz

z regulaminem konkursu, znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły: www.gimnazjum37.waw.pl

Dyrektor Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego

>> REGULAMIN <<

>> ZGŁOSZENIE <<

Poprawiono: środa, 11, marca 2015 11:45

Klasa 3b w Sądzie Okręgowym

13 marca uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach w Sądzie Okręgowym. Była to m.in. symulowana rozprawa sądowa. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role obrońcy ,prokuratora oraz sędziów.

3b-1  3b-2  3b-4  3b-5

Poprawiono: niedziela, 22, marca 2015 20:02

Konkurs frazeologiczny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Poprawnej Polszczyzny i frazeologiczny „Spaść na cztery łapy”.

Mistrzem Poprawnej Polszczyzny w roku szkolnym 2014/2015 został Piotr Dereziński z klasy 2a, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 3d Magdalena Alberczyńska i Adrian Szymański, natomiast trzecie zajął Michał Mazurek z 2a.

W konkursie frazeologicznym zwycięzcami zostali:

I miejsce – Aleksandra Kwiatkowska z kl. 2b

II miejsce – Angelika Wróblewska z kl. 3a

III miejsce – Patrycja Śliwińska z kl. 1a

Wszystkim  zwycięzcom  gratulujemy!!!

Poprawiono: środa, 18, marca 2015 14:46

Wizyta w filharmonii klasy 1b

wwf-10  wwf-4  wwf-7  wwf-1  wwf-2

Poprawiono: środa, 18, marca 2015 14:45

Srebrna Wena

Gratulacje dla naszego zespołu teatralnego ,,Nienażarty”, który zaprezentował spektakl pt. ,,Nieład artystyczny” na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w ramach Śródmiejskiego Przeglądu Młodych Talentów. Występ składał się z kilku skeczy z nutką absurdu i  czarnego humoru na temat egzystencji młodego człowieka.  ,,Wygraliśmy” Srebrną Wenę!

Poprawiono: środa, 18, marca 2015 14:41

Dyktando 2015

4 marca 2015 roku biblioteka szkolna zorganizowała dyktando dla uczniów naszej szkoły. Przystąpiło do niego 19. uczniów z klas 1-3.

Mistrzem ortografii w roku szkolnym 2014/2015  została Ola Kwiatkowska   z IIb.

II miejsce zajęła – Karolina Jurewicz  z  I b

III miejsce zajęła – Angelika Wróblewska   z III a

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Poprawiono: środa, 11, marca 2015 11:28

III Międzygimnazjalny Warszawski Konkurs Poezji Hiszpańskojęzycznej

W środę, 25 lutego 2015 roku, odbyły się w naszej Szkole przesłuchania konkursowe, które miały wyłonić zwycięzców III Międzygimnazjalnego Warszawskiego Konkursu Poezji Hiszpańskojęzycznej. W przesłuchaniach wzięło udział ponad trzydziestu uczestników z szesnastu warszawskich gimnazjów. Recytacje wierszy oceniała komisja w składzie: p. Małgorzata Madejska, p. Ewa Rogalska-Monserrat, p. Maciej Chojnowski. Z wielką radością odnotowujemy fakt, że konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli warszawskich gimnazjów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu oraz zapraszamy na galę finałową, która odbędzie się 25 marca w siedzibie naszej szkoły i podczas której poznamy zwycięzców i wręczymy im nagrody.

Poprawiono: poniedziałek, 09, marca 2015 11:07

Dni otwarte