21 października 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik nasza szkoła otrzymała bezterminowy Certyfikat WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy.

W spotkaniu z panią Joanną Gospodarczyk, dyrektorem Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Członkami Kapituły wzięli udział Pani Dyrektor naszego gimnazjum, Ewa Kalińska, lider ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych, Aleksandra Szygendowska, pedagog szkolny, Aleksandra Jaryńska oraz reprezentant społeczności szkolnej, Kamil Caldarella z klasy IIIb.

Uroczystość wręczenia Certyfikatów uświetnił pokaz popularno-naukowy przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik pt. „Umysł Przyłapany”, o tym jak wykorzystuje się wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu w iluzji oraz reklamie.