21 października 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik nasza szkoła otrzymała bezterminowy Certyfikat WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy.

W spotkaniu z panią Joanną Gospodarczyk, dyrektorem Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Członkami Kapituły wzięli udział Pani Dyrektor naszego gimnazjum, Ewa Kalińska, lider ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych, Aleksandra Szygendowska, pedagog szkolny, Aleksandra Jaryńska oraz reprezentant społeczności szkolnej, Kamil Caldarella z klasy IIIb.

Uroczystość wręczenia Certyfikatów uświetnił pokaz popularno-naukowy przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik pt. „Umysł Przyłapany”, o tym jak wykorzystuje się wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu w iluzji oraz reklamie.

Proszę o wypełnienie przez uczniów, ktorzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu programu Wars i Sawa oraz ich rodziców/opiekunów prawnych portfolio oraz o przesłanie go na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

29 kwietnia 12 uczniów z klas pierwszych i drugich trenowało swoją kreatywność. Warsztaty z rozwijania twórczości były po raz kolejny  prowadzone przez p. Teresę Grąziewicz-Jóźwik,  psychologa, nauczyciela dyplomowanego oraz członka Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

8 kwietnia odbył się w naszej szkole Trening Twórczości, w którym wzięło udział 15 uczniów z klas pierwszych i drugich. Zajęcia były prowadzone przez p. Teresę Grąziewicz-Jóźwik,  psychologa, nauczyciela dyplomowanego oraz członka Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. W czasie warsztatów, uczniowie rozwijali twórcze myślenie poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia (np. pisanie wspólnego opowiadania, rysowanie rzeczy, które nie istnieją, wcielanie się w inne postacie).

Szanowni Państwo,

w ramach programu Wars i Sawa, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu na temat "Dziecko zdolne - specyficzne cechy i potrzeby", które odbędzie się w naszej szkole 7 kwietnia o godzinie 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu, ponieważ na rodzicach również spoczywa odpowiedzialność za rozwój uzdolnień dziecka.

Liczymy na Państwa obecność!

Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych

Dnia 8.01.2014 r. rozpoczęły się badania przesiewowe mające na celu wybranie uczniów, którzy wezmą udział w projekcie Wars i Sawa. 183 uczniów z klas pierwszych oraz drugich zostało przebadanych. Do tego celu został wykorzystany kwestionariusz inteligencji wielorakich H. Gardnera. Autor ten twierdził, że człowiek nie posiada jednej inteligencji, a wiele. Test ten umożliwia sprawdzenie predyspozycji uczniów, w jakim kierunku posiadają lub mogą posiadać uzdolnienia.

Ze 183 uczniów zostało wybranych 71 osób z najwyższymi wynikami i przechodzą one do kolejnych badań.

Wśród 71 uczniów dominują :

Inteligencja muzyczna  23 osoby

Inteligencja interpersonalna  22 osoby

Inteligencja wizualno-przestrzenna  18 osób

Inteligencja kinestetyczna  17 osób

Inteligencja intrapersonalna  13 osób

Inteligencja matematyczno-logiczna  9 osób

Inteligencja lingwistyczna  8 osób

wis-13
Po wielu miesiącach oczekiwania na decyzję Członków Kapituły, nasza szkoła z rąk Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy, pana Włodzimierza Paszyńskiego otrzymała Certyfikat WARS i SAWA (szkolny program wspierania uzdolnionych). Wręczenie Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy odbyło się 28 października w Centrum Nauki Kopernik. W spotkaniu z panem Włodzimierzem Paszyńskim, panią Joanną Gospodarczyk, dyrektorem Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Członkami Kapituły wzięli udział Dyrekcja naszego gimnazjum, pani Ewa Kalińska i pani Agnieszka Grzebała, lider szkolnego zespołu wspierania uzdolnionych, pani Natalia Hukowska oraz reprezentant społeczności szkolnej, Dawid Wirtek z klasy IIc. Uroczystość uświetnił pokaz popularnonaukowy dotyczący muzyki.

Ogromnie się cieszmy!!!

wis-10  wis-7  wis-12  wis-11

-----------------------------------------------------------------------------------------

Natalia Hukowska - lider zespołu

Anna Kolasińska

Urszula Sergiej

Monika Sukiennik-Załęska

Jacek Wieczorek

Szanowni Państwo,

uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej mocnych stron Państwa dziecka. Wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania w Librusie.

Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych

whose number is this
    this free cell phone search is a sneaky but legal lookup with information you would never get through need to know whose number it