W dn. 26.03.2017 – 1.04.2017 r. na Słowacji w szkole OBCHODNA AKADEMIA w mieście TOPOLCANY, miała miejsce VIII Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli 8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii, następujący uczestnicy z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego: P. Urszula Sergiej, P. Aneta Kornet*, Bogna Bednarek z kl. 2a, Elżbieta Rybarczyk z kl. 1e, Kamil Caldarella z kl. 3b i Jan Lisowski z kl.3b.

Nasza podróż przebiegała przez Wiedeń. Program spotkania był niezwykle bogaty. Wzruszyła nas wszystkich ogromna słowacka gościnność. Pierwszego dnia wizyty zostaliśmy powitani przez przebranych w ludowe stroje uczniów.

Miały tu miejsce działania projektowe t. j.: pokaz prezentacji na temat „LAND USAGE”, sadzenie drzew w miejscowym parku, piknik międzykulturowy z udziałem regionalnych i szkolnych artystów, eko-warsztaty, czy też zwiedzanie Bratysławy, Parlamentu Słowacji, Starego Miasta, a także kopalni złota i srebra w Banskiej Stiavnicy, widzieliśmy zamarznięte jezioro Wysokich Tatrach w Strbskim Pleso, jechaliśmy żelazną kolejka górską. Odbyła się również wycieczka do pobliskiego zamku w Bojnicach oraz do słynącego z bogatych zbiorów bibliotecznych pałacu w Oponicach.

Odbyliśmy wiele ważnych spotkań m. in . z udziałem władz Topolcan.

*Aneta Kornet
Koordynator projektu Erasmus+

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony