W dn. 7.05.2017=-13.05.2017 r. w Turcji w szkole KARAPINAR IBRAHIM GUNDUZ ANADOLU LISESI w mieście KARAPINAR, miała miejsce IX Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli 8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii oraz następujący uczestnik z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego - P. Aneta Kornet*.

Podróż przebiegała przez Istambuł i Konyę. Program spotkania był niezwykle bogaty. Wzruszyła nas wszystkich ogromna słowacka gościnność. Pierwszego dnia wizyty zostaliśmy powitani przez przebranych w ludowe stroje uczniów, którzy wykonali dla przybyłych zagranicznych nauczycieli i uczniów tradycyjny taniec powitalny.

er_14  er_19  er_20  er_14

W Karapinar miały miejsce działania projektowe t. j.: pokaz prezentacji na temat „Ecological organisations in my home country”, sadzenie drzew w miejscowym parku, piknik międzykulturowy z udziałem regionalnych i szkolnych artystów tj. wirujący derwisze a także zwiedzanie Konyi, Kapadocji, rezerwatów przyrody ze słonym jeziorem Meke Golu i Acigol.

Odbyliśmy wiele ważnych spotkań m. in . z udziałem władz Karapinar.

*Aneta Kornet
Koordynator projektu Erasmus+

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony