W dn. 5 –11.02.2017 we Włoszech w szkole ITIS GIOVANNI XXIII w RYMIE, miała miejsce VII Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli 8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii, następujący uczestnicy z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego: P. Urszula Sergiej, P. Aneta Kornet*, Kamil Caldarella z kl.3b, Marysia Ngoc Huyen Sachanowska z kl.2c

er_1  er_5  er_3  er_7

Program spotkania był niezwykle interesujący. Poznaliśmy włoski styl życia i włoską gościnność.

Miały tu miejsce działania projektowe t. j.: pokaz prezentacji na temat "Good examples and or ideas about Recycle, Reuse, Reduce the waste in our countries", sadzenie drzew na terenie szkoły, piknik międzykulturowy z udziałem utalentowanych szkolnych artystów, wspólne zajęcia i konkursy w pracowniach chemicznej, fizycznej i biologicznej, czy też wizyta m. in. w Ministerstwie Edukacji, na Uniwersytecie na Tor Vergata w Instytucie Elektroniki, we włoskiej siedzibie WWF oraz zwiedzanie Rome Bioparco, Coloseum, Forum Romanum, słynnych rzymskich kościołów, placów i fontann.

*Aneta Kornet
Koordynator projektu Erasmus+

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony