W dn. 20.11 – 26.11. 2016 w Bułgarii  w szkole KOCHO CHESTEMENSKY LOWER SECONDARY SCHOOL w mieście PLOVDIV, miała miejsce VI Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli  8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii, następujący uczestnicy z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego: P. Dyrektor Ewa Kalińska, P. Aneta Kornet*, Urszula Cordova z kl. 3a, Bogna Bednarek z kl. 2a, Marysia Ngoc Huyen Sachanowska z kl.2c

 

Program spotkania był niezwykle bogaty. Wzruszyła nas wszystkich ogromna bułgarska gościnność. Pierwszego dnia wizyty zostaliśmy powitani chlebem i miodem, którym częstowali nas ubrani w ludowe stroje uczniowie oraz m.in. pokazem ludowych tańców.

Miały tu miejsce działania projektowe t. j.: pokaz prezentacji na temat zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt, sadzenie drzew na terenie szkoły, piknik międzykulturowy z udziałem regionalnych i szkolnych artystów, malowanie parasolek czy też zwiedzanie Narodowej Agencji Energetycznej w Plovdiv oraz zabytkowych domów na Starym Mieście i m.in. Antycznego Teatru pochodzącego z czasów Imperium Rzymskiego. 

Odbyła się również  wycieczka do Sofii a także do Narodowego Rezerwatu chroniącego zagrozone wyginięciem egipskie sępy. Odbyliśmy wiele ważnych spotkań m. in . z udziałem  władz Plovdiv.

 *Aneta Kornet
Koordynator projektu Erasmus+

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony