W dn. 25.09 - 1. 10. 2016 na Łotwie w szkole DAUGAVPILS 12.VIDUSSKOLA w mieście DAUVGAPILS  - DYNEBURG, miała miejsce V Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli  8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii, następujący uczestnicy z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego: P. Dyrektor Ewa Kalińska, P. Aneta Kornet*, Urszula Cordova z kl. 3a, Kamil Caldarella z kl. 3b

ws-12  ws-27  ws-14  ws-16

 Program spotkania był niezwykle bogaty. Wzruszyła nas wszystkich ogromna łotewska gościnność. Pierwszego dnia w szkole zostaliśmy powitani przez olbrzymie pluszaki, które przedstawiały się gościom w 9. językach.

Miały tu miejsce działania projektowe t. j.: pokaz prezentacji na temat różnorodności biologicznej, sadzenie drzew na terenie szkoły, piknik międzykulturowy z udziałem regionalnych i szkolnych artystów, pieczenie łotewskiego chleba w Muzeum Chleba czy też zwiedzanie Narodowago Parku Bagien Kemeri, Centrum Badawczego Uniwersytetu Dauvgapils „Ilgas” oraz Fortecę i Centrum Marka Rothko. 

Odbyła się również  wycieczka do Rygi, nad Morze Bałtyckie, do Bazyliki w Aglonie, na Wzgórze Króla i nad Jezioro Certoks.

Odbyliśmy wiele ważnych spotkań m. in . z udziałem  władz i Burmistrza Dauvgapils, a także z pracownikami Uniwersytetu w Dauvgapils.

*Aneta Kornet
Koordynator projektu Erasmus+

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony