W dn. 24. 04-30. 04. 2016 w Hiszpanii w szkole IES ERAS DE RENUEVA w mieście LEÓN miała miejsce III Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli  8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Turcji i Hiszpanii, następujący uczestnicy z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego: P. Dyrektor Ewa Kalińska, P. Aneta Kornet*, Ewelina Bednarska z kl. 3d, Urszula Cordova z kl. 2a, Paweł Turczyński z kl. 1d oraz Radosław Karczmarczyk zkl.1d.

3 wizyta-10  3 wizyta-16  3 wizyta-33  3 wizyta-2

 Program spotkania był niezwykle bogaty: 

Miały tu miejsce działania projektowe t. j.:, pokaz prezentacji oraz debata na temat odnawialnych źródeł energii, sadzenie drzew na terenie ośrodka zajmującego się ochroną przyrody „Coto Escolar”, piknik międzykulturowy z udziałem artystów flamenco, zwiedzanie Regionalnego Biura ds. Energii Odnawialnej EREN oraz poznawanie okolicznych zabytków, t. j.  Katedry Santa Maria de la Regla, czy też zamku księcia Luna  .

Odbyliśmy wiele ważnych spotkań m. in . z udziałem  Gubernatora Kastylii i  Burmistrza León.

Mogliśmy także podziwiać okoliczną przyrodę t. j. widoczne w oddali za miastem Góry Kantabryjskie, rzekę Bernesga oraz Jaskinie Valporquero.

Ponadto, w drodze do León udało nam się spędzić kilka godzin na zwiedzaniu Madrytu – byliśmy w Muzeum Prado i odbyliśmy wycieczkę po historycznych dzielnicach hiszpańskiej stolicy.

 

      *Aneta Kornet

Koordynator projektu Erasmus+

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony