W dn. 27.02-4.03.2016 na Maderze w szkole B+S Bispo D. Manuel F. Cabral w Santanie miała miejsce II Wizyta Studyjna projektu Erasmus+ „Better Environment, Better Future”, w której wzięli udział, oprócz przedstawicieli  8 szkół partnerskich z Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Turcji i Hiszpanii, następujący uczestnicy z Gimnazjum nr 37 z Oddz. Integr. im. K. K. Baczyńskiego: P. Dyrektor Ewa Kalińska, P. Aneta Kornet*, Bogna Bednarek z kl. 1a, Gabriela Rosińska z 1c i Kamil Caldarella z 2b.

madera-20  madera-22  madera-30  madera-18

 

Program spotkania był niezwykle bogaty:

Miały tu miejsce działania projektowe t. j.: konferencja z udziałem  Dyrektora Lasów Państwowych na Maderze i pokaz prezentacji na temat zagrożeń, jakie pociąga za sobą proces deforestacji lasów, sprzątanie plaży, pokaz produkcji pieczywa opartej na użyciu ekologicznych składników oraz sadzenie drzewek owocowych na terenie szkoły.

Odbyliśmy wiele ważnych spotkań: z Burmistrzem Santany, Sekretarzem Prezydenta Madery i Wice-Ministrem Edukacji na wyspie.

 Mogliśmy także podziwiać okoliczną przyrodę t. j. w Reserva Natural da Rocha do Navio, Monte Palce Jardim Tropical, wodospady tj. Sítio dos Lamaceiros, malownicze pejzaże, charakterystyczne dla regionu Santany pokryte słomą trójkątne domki tj. w Parque Temático da Madeira, odbyc przejażdzkę w wagoniku kolejki linowej i spędzić trochę czasu w Funchal – stolicy wyspy -  mieście Christiano Ronaldo.

 

        *Aneta Kornet

 

Koordynator projektu Erasmus+

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony