Polska szkoła w gronie laureatów europejskiego konkursu eTwinning

Projekt e Twinning „Henryk VIII i jego żony”

Głównym celem projektu jest prezentacja życia Henryka VIII i jego partnerek życiowych oraz zmiany w życiu religijnym ówczesnej Anglii.

Poprzez realizację tego projektu uczniowie poszerzą wiedzę na temat historii siedemnastowiecznej Anglii ,za panowania Henryka VIII , będą kształtować umiejętności językowe w zakresie pisania ,mówienia, pisania i czytania w języku angielskim a kontakt z uczniami z innych krajów będzie motywował naszych uczniów do nauki języka angielskiego.

Jako narzędzia komunikacji z partnerami projektu wybraliśmy e-mail, chat oraz skype.

W ramach tego projektu zaplanowaliśmy wykonanie następujących działań : przygotowanie galerii portretów Henryka VIII I jego kobiet , quiz na temat historii 17-wiecznej Anglii – początki kościoła anglikańskiego oraz odgrywanie skeczy napisanych przez uczniów .

Do naszego projektu przyłączyła się szkoła z Francji – College de la Haute Meurthe.

Współpracę ze szkołą z Francji rozpoczęliśmy od prezentacji uczniów biorących udział w projekcie.

Kolejnym etapem było przygotowanie przez uczniów portretów Henryka VIII i jego życiowych partnerek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac naszych uczniów.

Nasze certyfikaty:

Local artists