W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w następujących projektach eTwinning :

  1. „ Postage Stamps = Small Ambassadors „
  2. „ Cuisine of my grandma „
  3. „ A wish for the world ”

W ramach “ Październik 2015 miesiącem eTwinning “ uczniowie naszej szkoły przygotowują plakaty na temat :

KLASY PIERWSZE 

Temat : Brytyjska Rodzina Królewska. 

KLASY DRUGIE

Temat: Co warto zobaczyć zwiedzając Wielką Brytanię?

KLASY TRZECIE

Temat: Którą z postaci w historii USA chciałbyś poznać i dlaczego?

W październiku 2015 rozpoczynamy nowy projekt eTwinning  „Presidents of the USA”

Głównym celem projektu jest prezentacja wybranych postaci historycznych – prezydentów Stanów Zjednoczonych oraz ludzi z nimi współpracujących oraz zmian dokonujących się w USA w czasie trwania prezydentury poszczególnych prezydentów.

Poprzez realizację tego projektu uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat historii USA, będą kształtować umiejętności językowe w zakresie pisania, mówienia i czytania w języku angielskim. Uczniowie będą mieli również kontakt z młodzieżą z innych krajów, co będzie motywowało ich do nauki języka angielskiego.

Jako narzędzia komunikacji z partnerami projektu wybraliśmy e-mail, chat oraz skype .

W ramach tego projektu zaplanowaliśmy wykonanie następujących działań: przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat wybranych prezydentów USA , galeria portretów oraz notatka biograficzna na temat wybranego prezydenta USA wraz z uzasadnieniem dlaczego to właśnie ta osoba zrobiła na mnie największe wrażenie , quiz dotyczący wiedzy na temat wydarzeń historycznych w USA oraz skecze odgrywane przez uczniów , przedstawiające ważne wydarzenia historyczne w USA.

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony