Uczniowie zrealizowali kolejne zadanie w ramach projektu eTwinning "Chcę być FIT". Jest to gazetka " Moje miasto - przewodnik FIT ".
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

cbf-12  cbf-4  cbf-9  cbf-13

hfr-10  hfr-14  hfr-12  hfr-18

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły przystąpili do nowego projektu w ramach programu eTwinning - "Chcę być Fit". Celem tego projektu jest rozpowszechnianie i propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród młodzieży gimnazjalnej. Współpracujemy z uczniami Gimnazjum w Krównikach.

Zadania , które wykonujemy to m.in. : Prezentacja multimedialna w języku angielskim - "Poznajmy się",  tworzenie przepisów zdrowych dań wraz ze zdjęciami, tworzenie filmików - " Moje 5 minut FIT",  wykonanie książki kucharskiej w języku angielskim - zdrowa żywność,  wykonanie kalendarza - " Aktywny i zdrowy tydzień "oraz

przygotowanie gazetki szkolnej - " Moje miasto - przewodnik FIT ".

Zapraszamy do obejrzenia filmiku "Moje 5 minut FIT", prezentacji multimedialnej "Poznajmy się" oraz kalendarza "Aktywny i zdrowy tydzień".

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w następujących projektach eTwinning :

1. „ Postage Stamps = Small Ambassadors „
  2. „ Cuisine of my grandma „
  3. „ A wish for the world ”

W ramach “ Październik 2015 miesiącem eTwinning “ uczniowie naszej szkoły przygotowują plakaty na temat :

KLASY PIERWSZE

Temat : Brytyjska Rodzina Królewska.

KLASY DRUGIE

Temat: Co warto zobaczyć zwiedzając Wielką Brytanię?

KLASY TRZECIE

Temat: Którą z postaci w historii USA chciałbyś poznać i dlaczego?

W październiku 2015 rozpoczynamy nowy projekt eTwinning  „Presidents of the USA”

Głównym celem projektu jest prezentacja wybranych postaci historycznych – prezydentów Stanów Zjednoczonych oraz ludzi z nimi współpracujących oraz zmian dokonujących się w USA w czasie trwania prezydentury poszczególnych prezydentów.

Poprzez realizację tego projektu uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat historii USA, będą kształtować umiejętności językowe w zakresie pisania, mówienia i czytania w języku angielskim. Uczniowie będą mieli również kontakt z młodzieżą z innych krajów, co będzie motywowało ich do nauki języka angielskiego.

Jako narzędzia komunikacji z partnerami projektu wybraliśmy e-mail, chat oraz skype .

W ramach tego projektu zaplanowaliśmy wykonanie następujących działań: przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat wybranych prezydentów USA , galeria portretów oraz notatka biograficzna na temat wybranego prezydenta USA wraz z uzasadnieniem dlaczego to właśnie ta osoba zrobiła na mnie największe wrażenie , quiz dotyczący wiedzy na temat wydarzeń historycznych w USA oraz skecze odgrywane przez uczniów , przedstawiające ważne wydarzenia historyczne w USA.

Polska szkoła w gronie laureatów europejskiego konkursu eTwinning

Projekt e Twinning „Henryk VIII i jego żony”

Głównym celem projektu jest prezentacja życia Henryka VIII i jego partnerek życiowych oraz zmiany w życiu religijnym ówczesnej Anglii.

Poprzez realizację tego projektu uczniowie poszerzą wiedzę na temat historii siedemnastowiecznej Anglii ,za panowania Henryka VIII , będą kształtować umiejętności językowe w zakresie pisania ,mówienia, pisania i czytania w języku angielskim a kontakt z uczniami z innych krajów będzie motywował naszych uczniów do nauki języka angielskiego.

Jako narzędzia komunikacji z partnerami projektu wybraliśmy e-mail, chat oraz skype.

W ramach tego projektu zaplanowaliśmy wykonanie następujących działań : przygotowanie galerii portretów Henryka VIII I jego kobiet , quiz na temat historii 17-wiecznej Anglii – początki kościoła anglikańskiego oraz odgrywanie skeczy napisanych przez uczniów .

Do naszego projektu przyłączyła się szkoła z Francji – College de la Haute Meurthe.

Współpracę ze szkołą z Francji rozpoczęliśmy od prezentacji uczniów biorących udział w projekcie.

Kolejnym etapem było przygotowanie przez uczniów portretów Henryka VIII i jego życiowych partnerek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac naszych uczniów.

Nasze certyfikaty:

Local artists

Certyfikat 1

Certyfikat 2

W ramach „Październik miesiącem e Twinning „ uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty na temat :

„ Części ciała „

„ Mój idol „

„ Moje ulubione danie „

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.

plakaty-8  plakaty-6  plakaty-10  plakaty-4

Za udział w dwóch projektach "Local artists" i "Virtual Trip around Europe" przeprowadzone w ramach programu E-twinning otrzymaliśmy Europejskie Odznaki Jakości. Virtual Trip around Europe Uczniowie Gimnazjum biorą udział w Programie eTwinnig, współpracują ze szkołą College Jules Ferry (Francja) za pośrednictwem mediów elektronicznych. Ten projekt nazywa się "Talking about traditions" - "Porozmawiajmy o tradycjach". Uczniowie już się poznali i projekt jest kontynuowany. Koordynator projektu Olena Kovalska. Doroczna konferencja eTwinning na temat "Promowanie dialogu interkulturowego" odbyła się w Bukareszcie w Rumunii w dniach 14-16 marca 2008. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości było wręczanie Nagród eTwinning 2008 przez Pana Jana Figel'a, członka Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za edukację, szkolenia, kulturę i młodzież. Drugie miejsce w kategorii nauki ścisłe i matematyka kategorii przyznano: Gimnazjum 37 im. K. K. Baczyńskiego z Warszawy za projekt "Draw me the task", koordynator projektu: Ewa Piotrowska; partnerzy: Eastbourne Comprehensive School, Zjednoczone Królestwo (K Haines); Zć Karvin , Czechy (Pavel NŘmec); Holmlia School, Norwegia (Anita Stostad). Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu europejskiego 2008!

Więcej informacji na stronach:

www.etwinning.pl

www.etwinning.net