W dn. 13 – 17. 01. 2013 r. w Portugalii w szkole w Almalaguês k/ Coimbry odbyło się drugie spotkanie partnerów wielostronnego projektu Comenius 2012-2014 pt. : „WSPÓLNE UCZENIE SIĘ WYKORZYSTYWANIA NOWYCH MEDIÓW, NASTOLATKOWIE PRACUJĄ NAD INTERNETOWYM RADIEM I TV – NOWE PODEJŚCIE PEDAGOGICZNE DO ZINTEGROWANEJ EUROPY”, w którym wzięło udział 4. uczniów naszego Gimnazjum: D. Marczak, A. Marczyńska, Z. Wasiak i D. Wirtek oraz 2. nauczycieli: p. Aneta Kornet i p. Natalia Hukowska, a także 70. gości z pozostałych 11 szkół partnerskich: ze Szwecji, Litwy, Słowacji, Austrii, Węgier, Bułgarii, Turcji, Grecji, Włoch i Wysp Kanaryjskich . Podczas tej wizyty omówiono realizację pierwszych zadań projektu - t. j. filmy i audycje radiowe, przeprowadzono kwestionariusz oraz dokonano podziału nowych obowiązków na poszczególne kraje partnerskie. Uczestnicy wizyty studyjnej w Portugalii mieli także okazję zwiedzić ciekawe miejsca, m. in. dzielnicę Rossio w Lizbonie, warsztat tkacki w Almalaguês wytwarzający lniane tkaniny, z których powstają n. p. obrusy, rzymskie ruiny w Conímbriga, Bibliotekę Joanina, Muzeum „Mini Portugal” i ratusz w Coimbrze.

Aneta Kornet,
Koordynator projektu Comenius

info-1    info-2    info-3    info-4

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony