Gimnazjum nr 37 już po raz trzeci otrzymało grant na realizację europejskiego wielostronnego projektu partnerskiego Comenius na lata 2012 - 2014.

Tytuł projektu to:

„Wspólne uczenie się wykorzystywania nowych mediów, nastolatkowie pracuja nad internetowym radiem i telewizją – nowe podejście pedagogiczne do zintegrowanej Europy” („COOPERATIVE LEARNING USING NEW MEDIA, teenagers In action on Web Radio and TV – A New pedagogical approach to an integrated Europe”).

• Partnerzy naszego Gimnazjum pochodzą z 10. krajów: ze Szwecji, Słowacji, Austrii, Węgier, Bułgarii, Grecji, Turcji, Włoch, Portugalii i z Hiszpanii – z Wysp Kanaryjskich.
  • Koordynatorem projektu jest szkoła włoska znajdująca się w Materze na pd. Włoch.
  • Przewiduje się 5. spotkań z udziałem uczniów i nauczycieli m. in. w Portugalii – Coimbrze, na Wyspach Kanaryjskich – w Las Palmas oraz na Węgrzech – w Paks.
  • W październiku 2012 r. nauczyciele naszej szkoły udają się na spotkanie robocze partnerów do Matery.
  • Obecnie nasi uczniowie przygotowują logo projektu Comenius.

*Aneta Kornet

Nauczyciel jęz. angielskiego