Uczniowie Gimnazjum nr 37 gościli u siebie uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Niemiec

W dniach 23 - 29. XI 2011 r. w Gimnazjum nr 37 odbyła się III Wizyta Studyjna Międzynarodowego Edukacyjnego Projektu Partnerskiego Comenius: "Różne Kraje, Różne Kultury - Jedna Europa".
Przed przyjazdem 24 zagranicznych gości, uczniowie naszej szkoły przygotowali na korytarzach i w salach lekcyjnych gazetki ścienne przedstawiające powitalne zwroty w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim i polskim, informacje o polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, zdjęcia z poprzednich spotkań, które miały miejsce rok temu w Fernán-Núñez w Hiszpanii i w maju b. r. w Erkrath w Niemczech oraz polskie produkty projektu.
Jedną z najistotniejszych części naszego spotkania były pokazy filmów i prezentacji multimedialnych dotyczących tematu: "Życie szkoły" oraz "Oryginalne przedmioty szkolne".

Jednym z najsympatyczniejszych akcentów III Wizyty Studyjnej Projektu "DCDCOE" w Warszawie była uroczysta kolacja z udziałem polskich uczniów i ich rodzin goszczących w swoich domach zagranicznych uczniów, nauczycieli z naszego Gimnazjum i z zagranicy oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Dzielnicy Warszawa - Śródmieście p. Andrzeja Wyrozembskiego, na której zaprezentowaliśmy naszym cudzoziemskim gościom typowe polskie przysmaki.
Podczas tego spotkania mieliśmy okazję podziękować rodzicom naszych uczniów za ich gościnność, opiekę, troskę, wielkie zaangażowanie i pomoc przy realizacji III Wizyty Studyjnej w Warszawie.

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony