W dn. 12 – 16. 05. 2014 uczniowie: E. Bednarska z kl. 1d, W. Grabowski, S. Kugler i A. Suwiński z kl. 1c, A . Rybusiewicz i A. Smolińska z kl. 3b oraz nauczyciele: P. Aneta Kornet i P. Natalia Hukowska z Gimnazjum nr 37 wyjechali na 6. i ostatnią wizytę studyjną do Włoch w ramach projektu Comenius 2012 -2014 pt. : „Wspólne uczenie się wykorzystywania nowych mediów, nastolatkowie pracują nad internetowym radiem i telewizją – nowe podejście pedagogiczne do zintegrowanej Europy” („COOPERATIVE LEARNING USING NEW MEDIA, teenagers in action on Web Radio and TV – A new pedagogical approach to an integrated Europe”) .

www-29  www-34  www-4  www-15

Oprócz zajęć warsztatowych związanych z realizacją kolejnych zadań projektu, było miejsce na podsumowanie 2. lat międzynarodowej współpracy, udzielanie wywiadów dla lokalnej stacji telewizyjnej i radiowej oraz prasy, a także na publiczne wystąpienia uczniów i nauczycieli podczas oficjalnego spotkania w zabytkowych murach Muzeum Historycznego Matery - miasta, w którym znajduje się szkoła partnerska projektu.

 W programie nie zabrakło miejsca na podziwianie atrakcji turystycznych t. j.: kościołów wykutych w skalnych grotach w Parku Murgia, historycznej Starówki Matery – Sassi,  jaskiń Castellana, charakterystycznych kamiennych domów Trulli w rejonie Alberobello, czy też wycieczki na wybrzeże Morza Jońskiego. Dzięki temu, iż dysponowaliśmy większą ilością czasu w dniu przylotu do Puglii, zwiedziliśmy także kilka zabytkowych miejsc Barii – Katedrę San Sabino, Bazylikę San Nicola, w której znajduje się nagrobek polskiej królowej Bony Sforza oraz uniwersytet. 

     

*Aneta Kornet, 

koordynator projektu Comenius na lata 2012- 2014,

     

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony