30.04.2014 nasza szkoła złożyła aplikację do Agencji Narodowej o grant na dofinansowanie nowego międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach programu Erasmus + na lata 2014-2016 „BETTER ENVIRONMENT, BETTER FUTURE”.

Celem projektu jest propagowanie postaw przyjaznych ochronie środowiska t.j. redukcja zanieczyszczeń powietrza poprzez korzystanie w większym stopniu z transportu publicznego lub roweru zamiast jazdy prywatnym autem , segregacja śmieci w gospodarstwie domowym,  stosowanie produktów z upraw ekologicznych do przygotowywania posiłków, aktywne spędzanie czasu wolnego, oszczędne gospodarowanie energią elektryczną i wodą itp.

Szkoły partnerskie projektu pochodzą z 8. państw, są to: 

Turcja – Konya, koordynator projektu

Bułgaria – Plovdiv,

Hiszpania – León, 

Litwa- Silale, 

Łotwa – Daugavpils, 

Polska – Warszawa, 

Słowacja – Topolcany, 

Włochy – Rzym.

Projekt przewiduje  8 spotkań w każdej szkole partnerskiej – także w Warszawie w Gimnazjum nr 37, w tym 7 wyjazdów z uczniami.

Aneta Kornet,
koordynator projektu Comenius na lata 2012- 2014,

 

 

 


 

 

 

 

EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony