mgr Ewa Kalińska

Od roku 2002 byłam dyrektorem Gimnazjum nr 37, aktualnie jestem wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca. Wcześniej pracowałam w XV Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie oraz w Szkole Podstawowej nr 158, byłam dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz kilka kierunków na studiach podyplomowych. Właściwie to dokształcam się całe życie. Jestem nauczycielem dyplomowanym, od roku uczę wychowania do życia w rodzinie, ale nadal tkwi we mnie dusza WOS-owca. Wyróżnia mnie praworządność, staram się nie łamać zasad obowiązujących w społeczeństwie. Takiej postawy oczekuję również od osób, z którymi współpracuję, a także chciałabym wpoić ją swoim uczniom.

Mam męża i dwójkę dzieci,a także psa rasy buldożek francuski, który jest maskotką całej naszej rodziny. Kiedy jestem zmęczona, ukojenia szukam na łonie natury, dlatego też wszystkie ciepłe weekendy spędzam na wsi. Mam swoje ulubione miejsca, w których spędzam urlop. Lubię być wtedy z rodziną i przyjaciółmi. Latem jeżdżę nad morze, a zimą odpoczywam w górach , jeżdżąc na nartach. To czas na doładowanie baterii przed końcem roku szkolnego.

Lubię muzykę z lat 60,70 i 80 oraz książki biograficzne, ale często sięgam również po powieści o różnorodnej tematyce (byle nie byłoby to science fiction). Kocham swoją pracę i jestem zadowolona ze swojego życia. Myślę sobie, że mottem mojego życia mogłabym uczynić słowa Marii Dąbrowskiej - "Tracić siebie dla drugich to jest właśnie odnajdywać najprawdziwszego siebie".

mgr Agnieszka Grzebała

Od początku swojej kariery zawodowej pracuję w tej szkole, jako nauczycielka wychowania fizycznego. Ukończyłam Akademię wychowania Fizycznego w Warszawie. Jestem trenerem pływania. Od 2005 roku pełnię także funkcję wicedyrektora.

Lubię świat, młodzież i sport. Do pracy przyjeżdżam na rowerze, do odległych zakątków świata docieram samolotem a wypoczywam i nabieram energii w wodzie na pływalni. Moją pasją jest otaczająca nas przyroda, uwielbiam pracę na działce. Pomimo, że działka znajduje się w Warszawie, jest dla mnie oazą spokoju, miejscem obserwacji przyrody (mieszka tam jeż, zagląda wiewiórka, rozrabiają kret i myszy).

Spotykam się tam często z przyjaciółmi, w ramach odpoczynku po parogodzinnej jeździe na rowerze. Wiosnę witam na działce, lato poznaję po wakacjach a jesień znajduję w lesie. Uwielbiam zbierać grzyby, lubię je także później jeść. Zima nie jest moją ulubioną porą roku. Ze sportów zimowych najlepiej wychodzi mi lepienie śnieżek i bałwana. Swój wolny czas w czasie ferii zimowych i częściowo letnich poświęcam dzieciom niepełnosprawnym, od których uczę się pokory i czerpania radości z życia.

Trzeba cieszyć się chwilą, wspominać przyjemne rzeczy a dążyć do tych jeszcze nieodkrytych, które nas intrygują. Zawsze powtarzam młodzieży, że do emerytury jeszcze mają daleko, (kiedy nie chcą ćwiczyć na lekcji), muszą nabrać sił i energii, żeby odnaleźć się w galopującym świecie.