Płytki z cegły na ścianę na ścianie to modny trend w aranżacji

2019-10-08

Nieskazitelna biel cegły i wypełniającej ją spoiny sprawia, że ściana wygląda elegancko i stylowo. Płytki w ostatnim rzędzie zwykle trzeba docinać (wystarczy do tego ręczna piła do drewna). Imitacja starej cegły „Royal” to element dekoracyjny w postaci gipsowych płytek ściennych, który zachwycająco prezentuje się w klasycznych, europejskich aranżacjach. Płytki z cegły na ścianę na ścianie to modny trend w aranżacji. Warto tutaj dodać, ze właściwości tych nie posiadają cegły wykonane z gliny klinkierowej – cegły te są materiałem „zimnym”. Dzięki temu cegły i płytki ceglane są trwałe, ekologiczne i mają niepowtarzalny wygląd. Płytki ceglane mają grubość 2 cm, wymiary płytki w przybliżeniu. Gdy okładzina zostanie ułożona, a klej wyschnie (na co trzeba poczekać mniej więcej 14 dni), ścianę należy zabezpieczyć środkiem do impregnacji, który przedłuży trwałość okładziny. Są też inne możliwości, by uzyskać efekt cegły na ścianie. Fenomen powodzenia cegły w aranżacji wnętrz tłumaczy jej uniwersalność. Aby odsłonić starą cegłę, ścianę trzeba oczyścić ostrą szczotką lub szlifierką, dokładnie usunąć pozostałości zaprawy murarskiej i przemyć cegły wodą z dodatkiem detergentu. Płytki ceglane wspaniale komponują się z wystrojami mieszkań zarówno w typie rustykalnym jak i industrialnym. Płytki ceglane, dzięki materiałowi, z którego są wykonane posiadają zdolność do akumulowania ciepła. Szybkim i bardzo prostym w montażu sposobem na ścianę z cegieł są gipsowe lub betonowe płytki imitujące cegłę. Rekordy popularności biją ostatnio zwłaszcza białe cegły na ścianę. Przekonaj się, jak można wykorzystać cegły w aranżacji wnętrz. Grubość płytki to około 2,5. Atmosfera wytworzona w pomieszczeniu z cegły pozwoli Ci się wyciszyć i odpocząć od codziennego zgiełku. Cegły na ścianie jako naturalny materiał dobrze komponują się z drewnem (ciekawy rezultat da zwłaszcza zestawienie z odsłoniętym drewnem konstrukcyjnym, na przykład skosami poddasza). Interesujący efekt kontrastu daje zestawienie śnieżnobiałej cegły z ciemną fugą. Nieotynkowaną ścianę działową z cegły można po prostu pomalować. W kolejnym wpisie chciałbym Wam zaprezentować ścianę wykonaną z płytek ceglanych “Anna” w nowo-wybudowanym kościele w Ptaszkowej. Cegły w dekoracji ścian wyglądają nowocześnie i wpisują się w trendy na wnętrza w stylu skandynawskim. Na koniec cegły można pomalować (jeśli zależy nam na takim efekcie) i zaimpregnować specjalnym preparatem. Okładzina wyglądająca jak cegły rozbiórkowe to propozycja dla tych, którzy chcą nadać mieszkaniu styl retro.