Ogrzewanie ścienne to zupełnie nowa jakość w ogrzewaniu domów

2019-08-30

Energooszczędne grzejniki podtynkowe to mniej energii na ogrzewanie przy jednoczesnym wyższym komforcie termicznym. Z całą pewnością tego rodzaju ogrzewanie zwiększa estetykę pomieszczeń – podobnie jak ogrzewanie podłogowe eliminuje konieczność montażu kaloryferów. Co prawda u mnie 70% ogrzewania stanowi podłogówka, jednak w jednym pomieszczeniu mam kaloryfer i z chęcią wymieniłabym go na ogrzewanie ścienne https://4dom.com.pl/nasza-oferta/dom-z-ogrzewaniem-i-chlodzeniem-plaszczyznowym. Ogrzewanie ścienne to zupełnie nowa jakość w ogrzewaniu domów. Ogrzewanie ścienne jest idealnym rozwiązaniem grzewczym w miejscach, gdzie zastosowanie klasycznego ogrzewania grzejnikowego, a nawet podłogówki. Dla takiego budynku może być wodne ogrzewanie podłogowe – źródło ciepła kocioł na pellet, droższym rozwiązaniem będzie powietrzna pompa ciepła, pozdrawiam! Ogrzewanie podłogowe to od dawna moje marzenia, może kiedy w końcu zbuduje swój dom to się ono ziści! Panele najczęściej znajdują się na suficie, więc oszczędzają mnóstwo miejsca. Do takich instalacji idealnie sprawdza się, więc ogrzewanie powierzchniowe. Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie płaszczyznowe było synonimem luksusu – dziś taki system ogrzewania budynków jednorodzinnych jest powszechnie stosowanym standardem. Od ogrzewania podłogowego, ogrzewanie ścienne różni się jedynie tym, że rury są prowadzone po ścianie - poziomo, pionowo bądź faliście. Wielu uważa, że ogrzewanie ścienne nie jest tak korzystne jak ogrzewanie podłogowe, które dba o ciepło w obszarze stóp i chłód na wysokości głowy. Jeżeli chcemy wykonać takie ogrzewanie w istniejącym budynku, sprawdźmy czy konieczne będzie wykonanie dodatkowej izolacji na ścianach zewnętrznych. Ogrzewanie panelami na podczerwień to przyszłość — coraz większe możliwości i coraz mniejsze wydatki. Rosnące na przestrzeni lat ceny energii, zmuszają inwestorów do wyboru nowoczesnych i ekonomicznych instalacji grzewczych – do których zaliczamy niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe. Panele grzewcze na podczerwień są dyskretne, płaskie i eleganckie. Przez ogrzewanie gazowe lub klasyczne ogrzewanie elektryczne. Dlatego ogrzewanie podczerwienią jest najprostszym i najszybszym sposobem podgrzania przedmiotów w stosunku do ciepła wyprodukowanego. Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie płaszczyznowe było uznawane za luksus. Ogrzewanie ścienne to jeden z zaawansowanych systemów ogrzewania zawartych w bogatym asortymencie Skalar. Może to zapewnić jedynie ogrzewanie płaszczyznowe. Ogrzewanie ścienne jest odmianą ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego. Tego typu systemem jest ogrzewanie ścienne, składające się z grzejnika płaszczyznowego – w którym cyrkuluje woda grzewcza o temperaturze 40-55°C.