Mini clubman salon wprowadziło na rynek nowy model

2019-10-02

Drugą drobną wadą tej rakiety ze stajni Mini jest cena. Odkąd BMW zaopiekowało się marką Mini jej rozwój postępuje w zawrotnym tempie. Cooper S jest bardzo szybki, ale na rzecz sztywności musimy poświęcić nieco komfortu. Dlatego z Mini dostajemy coś ekstra, czego nie zmierzymy w milimetrach, koniach mechanicznych, sekundach, ani w złotówkach. Mini clubman salon wprowadziło na rynek nowy model. Mini Clubman jest pełnoprawnym kompaktem, na dodatek z sylwetką kombi. Mini proponuje tańszy wariant. Mini to styl życia, ale też doskonałe właściwości jezdne. Clubman Original woda po goleniu. Mini Clubman jest jak na samochód tej marki, najzwyczajniej w świecie duży. Marka MINI ma już 60 lat i od zawsze ta ikona motoryzacji towarzyszyła ikonom popkultury. Za grubą kierownicą Mini nie sposób nie poczuć sportowego charakteru tego auta. Marka MINI ma już 60 lat i od samego początku ta ikona motoryzacji towarzyszyła ikonom popkultury. Mini to droga zabawka, ale jeśli możesz sobie na nią pozwolić, to taka przyjemność jest tego warta. Mini Countryman po latach spędzonych w niszy crossoverów premium ma teraz pełnić także funkcję praktycznego samochodu rodzinnego. Clubman jeździ jak Mini, ale ma trochę większe wnętrze oraz bagażnik. Mini Clubman jest większy i cięższy od swojego mniejszego krewniaka. Mini Clubman daje do wyboru manualną, automatyczną lub automatyczną sportową skrzynię biegów. Mini jak na samochody przednionapędowe naprawdę prowadzą się fenomenalnie. Nowy Clubman jest większy od poprzednika, więc cztery osoby średniego wzrostu mają wygodne warunki podróżowania. Jest przestronniej niż w podstawowym Mini, a nawet w pięciodrzwiowej odmianie - od tej ostatniej Clubman jest o 27 cm dłuższy i 5 cm szerszy. Mini nie rezygnuje. Clubman to oryginalny pomysł na auto typu kombi. To nie tylko najnowszy, ale także największy model marki Mini w jej historii. Z resztą Mini korzysta z tego w działaniach marketingowych i trudno się temu dziwić, bo nie jest to tylko czcze gadanie powtarzane przez ślepo zapatrzonych w markę miłośników. Clubman ma większe nadwozie niż zwykłe Mini, ale nie spodziewajcie się po nim rodzinnych możliwości – to auto dla singla. Temu, kto nie jest zaznajomiony z liczącą ponad pół wieku historią Mini, może się wydawać, że Clubman czy Countryman to bawarskie wariacje na temat kultowego brytyjskiego mikrusa. Clubman nie jest szerszy od hatchbacka, ale jest nieco wyższy, w związku z czym pasażerowie zyskali trochę więcej miejsca nad głową. W Mini zastosowano też skrzela za przednimi nadkolami i antenę-płetwę wraz z lampką sygnalizacyjną alarmu.